Πέρασαν τρεις εβδομάδες και όπως πάντα καθυστερώ την δημοσίευση μου για τον σύλλογό μας αναλογιζόμενος πάντα τόσο την εμφάνιση της ομάδας μας αλλά και το γενικό επίπεδο που υπάρχει την δεδομένη χρονική στιγμή στην Ακροβατική γυμναστική.
Οι περιφερειακοί αγώνες Νοτίου Ελλάδος έλαβαν τέλος. Πολύ μεγάλη συμμετοχή με 186 αθλητές από 17 σωματεία. Όλοι οι αθλητές κατέβαλαν πολύ μεγάλη προσπάθεια και ανέβασαν τον πήχη πολύ ψηλά. Ο σύλλογος μας με πολύ καλές εμφανίσεις κατάφερε να πετύχει σπουδαίες επιδόσεις και να κερδίσει πολλά μετάλλια. Συγκεκριμένα :
![12ο Πανευρωπαικό πρωτάθλημα Ακροβατικής Γυμναστικής Ηλικιών](/images/2023/10/12/387519625_1497004044451945_2689884266907402247_n_thumbnail.jpg)
Το 12ο Πανευρωπαικό πρωτάθλημα Ακροβατικής Γυμναστικής Ηλικιών ανοίγει την αυλαία του σήμερα. Μια μεγάλη διοργάνωση με πολλούς και υπέροχους αθλητές. Το επίπεδο των αθλητών και αθλητριών πολύ υψηλό. Οι αθλήτριες μας, Χρυσούλα Τζανετή και Κατερίνα Αραπκιλή μετά από 6 χρόνια κοινής πορείας, 6 συνεχόμενα χρόνια σαν δυάδα γυναικών, κατάφεραν να κάνουν το κοινό τους όνειρο πραγματικότητα. Να συμμετάσχουν σε ένα πανευρωπαικό πρωτάθλημα. Τους ευχόμαστε '' Καλή επιτυχία ''. Καλή επιτυχία σε όλη την Ελληνική αποστολή!
![Αποτελέσματα Πανελληνίου πρωταθλήματος Ακροβατικής γυμναστικής 2023 (Βέροια)](/images/2023/04/13/340418032_773312724355773_672783219089145648_n_thumbnail.jpg)
Έπεσε η αυλαία του φετινού Πανελλήνιου πρωταθλήματος Ακροβατικής γυμναστικής το οποίο πραγματοποιήθηκε στο Φιλίππειο κλειστό γυμναστήριο της Βέροιας. Στο πρωτάθλημα αυτό συμμετείχαν 300 αθλητές από 22 συλλόγους. Οι 24 αθλητές μας πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση δίνοντας τον καλύτερό τους εαυτό και κατακτώντας 9 χρυσά και 11 αργυρά μετάλλια. Συγκεκριμένα,
![Αποτελέσματα Περιφερειακών Αγώνων Ακροβατικής Γυμναστικής 2023](/images/2023/03/16/20230219_183206_thumbnail.jpg)
Το Περιφερειακό Πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδος τελείωσε εδώ και αρκετές εβδομάδες πριν. Καθυστερήσαμε να δημοσιεύσουμε τα αποτελέσματα του συλλόγου μας και δυστυχώς μετά συνέβησαν πολύ άσχημα γεγονότα που βύθισαν τη χώρα μας στο πένθος. Η συμπαράσταση και η σκέψη μας είναι μαζί με τις οικογένειες των θυμάτων του τραγικού αυτού ατυχήματος.
![Αποτελέσματα Περιφερειακών Αγώνων Ακροβατικής Γυμναστικής 2022](/images/2022/11/22/vr team 2_thumbnail.png)
Οι Περιφερειακοί αγώνες Νοτίου Ελλάδος ολοκληρώθηκαν με επιτυχία στο Λαύριο 19 και 20 Νοεμβρίου 2022. Όλες οι ομάδες έδωσαν βροντερό παρόν με αποτέλεσμα να σημειώσουμε ρεκόρ αθλητών και συμμετοχών σε Περιφερειακό αγώνα ακροβατικής γυμναστικής. Συγχαρητήρια σε όλες της ομάδες για την προσπάθεια που κατέβαλλαν.